DZIAMA

PRACOWNIA RZECZY NIEZWYKŁYCH

poniedziałek, 5 stycznia 2015

Coś dla zdrowia - jak wzmocnić organizm.




Krzew Manuka





Ostatnio bombardowałam Was inspiracjami Świątecznymi i wnętrzarskimi a dziś postanowiłam, że napiszę coś o zdrowiu i dla zdrowia. Już chwilę temu poznałam ten produkt i  choć nie należy do tanich to mimo wszystko ma już wielu swoich zwolenników i zna go cały świat. 

Najdroższy miód świata, to właśnie MANUKA, wytwarzany przez pszczoły, które żywią się nektarem z kwiatów krzewu Manuka. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że krzew ten rośnie w Nowej Zelandii i prawdziwy miód powinien pochodzić właśnie z tamtej części świata. Zawiera on wyjątkowo dobroczynne składniki i stosowanie go na dłuższą metę daje świetne rezultaty. Miód Manuka działa przede wszystkim antybakteryjnie w takich schorzeniach jak gronkowiec złocisty, paciorkowce, E coli, poza tym wzmacnia układ immunologiczny, wspiera sluzówkę jamy ustnej co uodparania drogi oddechowe. Co jest tym tajnym składnikiem miodu Manuka - to Methylglyoxal. 


Pewnie zapytacie, dlaczego miód Manuka ma takie właściwości a nasz polski miód nie? Nasze miody są wyjątkowe i również działają podobnie, z tym, że steżenie methylglyoxalu w miodzie Manuka jest tysiąckroć większe. Im większe stężenie, tym większe działanie, ale co za tym idzie również większa cena. Substancja Methylglyoxalu, występuje również w innych produktach takich jak : kawa, ser, wino, jogurt, jednak w ilościach znikomych.

ZASTOSOWANIE

Miód Manuka spożywany regularnie, wzmiacnia organizm, układ odpornościowy i tak jak wcześniej pisałam pozwala na utrzymanie równowagi bakteryjnej. Stosuje się go również przy bólu gardła i katarze. Wykazuje również działanie probiotyczne, dlatego może być spotowany również przy problemach żołądkowo - jelitowych, wrzodach, refluksie i w zespole jelita nadwrażliwego. Działa przeciwgrzybicznie. Miód Manuka mogą stosować również osoby z problemami skórymi takimi jak: trądzik, liszaj czy egzema.

Miód stosuje się również jako kosmetyk do pięlęgnacji skóry, nakładając go na twarz na ok. 15 min. Ma działanie wygładzające i oczyszczające. W trudno gojących się ranach czy owrzdzeniach, również można go stosować, ale lepiej wcześniej skonsultować to z lekarzem. W ostatnim czasie pojawiają się opinię, że miód Manuka powinien być stosowany rówież w profilaktyce nowotworowej, a także w początkowym leczeniu nowotworu o ile osoba spożywająca nie wykazuje uczulenia na produkty pszeczele.

STĘŻENIE METHYLGLYOXALU.

Najwyższe steżenie tej substancji w miodzie wynosi MGO 550 +
                                                                                     MGO 400 +
                                                                                     MGO 250 +
                                                                                     MGO 100+
Najniższe steżenie tej substancji w miodzie wynosi   MGO 30 +

Aby osiągność dość duże efekty zdrowotne, wymagane jest spożywanie Miodu o stężeniu MGO 100 + 

JAK SPOŻYWAĆ MIÓD?

W przeciwieństwie do naszych miodów, które często rozcieńczamy np. z wodą ,albo herbatą            
 ( zyskują więcej składników), miodu Manuka nie rozcieńczamy, w ten sposób zachowamy jego dobroczynne właściowości. Najlepiej spożywać go rano na czczo 20 minut przed posiłkiem i przed wypiciem płynów. Dzienne spożycie to 3 łyżki. Na wieczór możemy spożyć go trzymajać kilka minut w ustach, będzie miał działanie kojące na jamę ustną i gardło.

CO OZNACZA MGO ?

Składnik miodu Manuka - Methylglyoxal, został odkryty w 2006 roku ,przez niemickiego prof. Thomasa Henle. Prof. Henle opracował sposób badania stężenia methylglyoxalu w miodzie , który oznaczył symbolem MGO. Metoda ta uznawana jest za jedną z najbardziej wiarygodnych, technik badania miodu , dla konsumentów, gdyż metoda to wykazuje wysoką powtarzalność oraz skalę błędu na poziomie 2 proc. 

Istenie również oznaczenie UMF czy Active + , to również informacją o sposobie badania Miodu. Zatem kupując miód powinnyśmy zwrócić uwagę na oznacznie i wybrać ten najlepszy.

Metoda badania miodu UMF, została wynaleziona zanim odkryto methylglyoxal i jego autorem był prof. Peter Molan. Mierzyła ona działanie miodu Manuka po zneutralizowaniu nadtlenkiem wodoru.
Niestety skala błędu w tym przypadku była znacznie wyższa bo wynosiła 25 proc. Mimo wszystko metoda ta ciągle jest stosowana przez wielu producentów, choć jej dokładność jest niższa od MGO.

Ja stosuje miód Manuka i mam nadzieję, że efekty zauważę już niebawem. Staram się podawać miód również moim dzieciom, aby wzmocnić ich odporoność zwłaszcza teraz w okresie zimowym. 






Opakowań jest wiele i wiele producentów. Polecam ten, manuka health, bo miałam okazję go wypróbować. Odwołuje was do strony: miodymanuka.pl.  Obecnie zadowalam się innym, który mój mąż kupił będąc w Australii.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz